Drobečková navigace

Úvod > Jak sázet

Jak sázet

Dostihové sázky přinášejí jedinečné okamžiky napětí, vzrušení a radosti z výhry.

 

KURZOVÉ SÁZKY: v okamžiku uzavření sázky sázíte na pevně stanovený kurz, ihned víte, kolik bude činit vaše výhra!

“VÍTĚZ”
Vyhráváte, když Vámi tipovaný kůň v dostihu zvítězí.

“VÍTĚZ / MÍSTO”
Současná sázka na vítězství a umístění koně (polovina vkladu je na tip "Vítěz", polovina na tip "Místo"). Na tiketu se uvádí dva kurzy: Výhru ve vyšším kurzu získáte tehdy, když Váš kůň zvítězí - polovina vkladu se násobí kurzem na vítěze a polovina kurzem na místo. Jestliže Vámi tipovaný kůň nezvítězí, ale umístí se, polovina vkladu sice propadá, avšak druhá polovina se násobí kurzem na místo a tuto výhru získáváte. Umístěním se rozumí doběh na druhém místě, při startovním poli osmi a více koní stačí k výhře umístění koně až na třetím místě.

“1-2“
Vyhráváte, když Vámi tipovaný kůň doběhne na prvním, nebo druhém místě.

“1-3”
Vyhráváte, když Vámi tipovaný kůň doběhne na prvním, druhém, nebo třetím místě.

“1-4”
Vyhráváte, když Vámi tipovaný kůň doběhne na prvním, druhém, třetím, nebo čtvrtém místě.

“1-5”
Vyhráváte, když Vámi tipovaný kůň doběhne na prvním, druhém, třetím, čtvrtém, nebo pátém místě. Sázka je vypisována v dostizích, kde startuje alespoň 11 koní.

“AKUMULOVANÉ SÁZKY (AKO)“
Na jednom tiketu kombinujete více výše uvedených druhů sázek, přičemž kurzy jednotlivých tipů se mezi sebou násobí. Tím můžete získat výrazně vyšší výhru, avšak musíte uhodnout všechny tipy na sázence. Minimální počet tipů v AKO-sázence je pro každý dostihový den určen sázkovou kanceláří. Z AKO-sázek jsou vyloučeny sázky “vítěz / místo” a tzv. podpůrné položky - takže nelze např. vsadit stejného koně do druhého a současně do třetího místa (“1-2” a “1-3”).

Pro rychlejší odbavení sdělte obsluze terminálu číslo sázkové příležitosti (info), které je uvedeno u každého koně v dostihovém programu a na monitorech kurzových sázek. Dále si vyberte druh sázky a uveďte výši Vašeho vkladu. Minimální výše sázky je zpravidla částka 20 nebo 50 Kč, maximální výše sázky není limitována, avšak limitována je výše možné výhry na jeden sázkový tiket (20.000 Kč u sólo sázek, 10.000 Kč u AKO sázek).
 

Přejeme Vám šťastné tipy a dobrou zábavu!